Главная Новости Вот и наступил очередной день Оверклокера !
 
   
Главная
Новости
Статьи
FAQ
Конкурсы
Форум
Ссылки

Получать новости
на E-mail:











 
Бездротова охоронна сигналізація !

Перші радіопристрої з'явилися ще в кінці 19 століття. У 1887 році німецький фізик Генріх Рудольф Герц сконструював перший у світі радіопередавач, який міг передавати електромагнітні хвилі та приймач, який міг їх приймати, тим самим підтвердив існування радіохвиль у природі. Пізніше безліч вчених, інженерів і навіть простих ентузіастів внесли свій загальний внесок у розвиток бездротового зв'язку та передачі інформації. Знадобилося приблизно 100 років, щоб дані технології знайшли своє застосування й у системах охоронної сигналізації.
На сьогоднішній день бездротові охоронні сигналізації стають все більш популярними і доступними засобами захисту приватної власності. Системи нового покоління прості в обігу, легкі в установці і не вимагають прокладки проводів. У них інтегрований віддалений моніторинг і система домашньої автоматизації. Температура навколишнього середовища, витік води, рівень окису вуглецю, відеокамери, внутрішнє і зовнішнє освітлення, термостати, гаражні двері і дверні замки – все це може моніториться і управлятися з одного шлюзу, за допомогою смартфона, планшета або комп'ютера.
Найчастіше такий тип сигналізації застосовується для охорони квартир і заміських котеджів або там, де немає можливості встановити провідну систему, оскільки вона порушує інтер'єр або не вписується в дизайн приміщення, наприклад, це може бути елітне житло або музеї. Рішення по встановленню сигналізації може прийти і після виконаного ремонту на дачі або будинку, коли можливості по закладенню проводів вже не буде (до наступного ремонту).
Основні переваги бездротових систем охоронної сигналізації:
Універсальність. Такі системи можна монтувати на різних типах об'єктів і будівель незалежно від архітектурних складнощів споруд та конфігурації охоронюваних майданчиків. Системи можна встановлювати в радіусі покриття gsm-мережі оператором.
Надійність. Робота датчиків і пристроїв має захист від навмисних зовнішніх перешкод. Відсутність стаціонарних кабелів виключає ризики їх механічного або умисного пошкодження.
Енергонезалежність. Датчики та інші пристрої містять у собі батарейки або акумулятори, їх робота не залежить від наявності електроживлення в мережі;
Економія. В загальній кошторисній вартості виробництва монтажних робіт прокладка стаціонарних кабелів займає значне місце.
Простота установки і настройки. Всю систему можна встановити самостійно всього за 2-3 години без залучення фахівців. Ніякої прокладки проводів і підключення радіальних шлейфів.
Принцип роботи бездротової сигналізації
У стандартній дротової сигналізації до кожного пристрою необхідно проводити сигнальний кабель, який забезпечує передачу сигналу тривоги і опитування датчика. Крім цього датчикам і модулям необхідно забезпечити харчування, як правило, це 12 вольт. Разом на один датчик задіюється від трьох (загальна земля) до чотирьох ізольованих жил провідника.

У бездротових сигналізаціях сигнали між датчиками і різними блоками передаються по радіоканалу, а живлення забезпечується батарейками або акумуляторами. Кабель необхідний тільки для забезпечення електроживлення центральної охоронної панелі.
Перед установкою варто звернути увагу на частотний діапазон роботи бездротового обладнання, тому що від цього може залежати стабільність роботи сигналізації на об'єкті і дальність зв'язку. Найпоширеніші частоти в Росії:
433 МГц – один з найпоширеніших діапазонів, застосовується не тільки в сфері безпеки, але й автоматизації і управління різного побутового (і не тільки) обладнання, автосигналізації, шлагбауми, радіостанцій, радіокеровані іграшки тощо
868 МГц-діапазон менше "засмічений", в порівнянні з 433МГц. Тому в деяких випадках його застосування виправдано. Деякі виробники випускають свої пристрої, що працюють на частоті 433МГц, так і на 868МГц.
2,4 МГц – найменш часто зустрічається діапазон в охоронних системах, але має місце бути. На ньому працюють такі популярні стандарти зв'язку як Wi - Fi, Bluetooth, ZigBee.
Дальність зв'язку в залежності від частоти
Рівень зв'язку для частот 434МГц і 868МГц. Зелене поле-відмінно, жовте-добре, помаранчеве-задовільно, рожеве-зв'язку немає
Прохідність радіосигналів в значній мірі залежить від перешкод, що зустрічаються на шляху поширення радіохвиль. Різний тип матеріалу різно знижує рівень зв'язку. В таблиці наведена залежність виду перешкод на рівні якості зв'язку:
Вид матеріалу Зниження дальності радіозв'язку
Дерево, штукатурка або скло 0 – 10 %
Цегла 5 – 35 %
Залізобетон 10 – 90 %
Метал відображає радіохвилі
Тому не можна сприймати зазначену виробником дальність зв'язку як абсолютну величину. Вона буде сильно залежати від архітектурних особливостей об'єкта, типу матеріалів стін і їх товщини. У випадках, коли дальність зв'язку недостатня, можна застосовувати ретранслятори. Вони допоможуть збільшити покриття радіозв'язку і уникнути проблем «пропажі» датчиків.
Опис та комплектація бездротових систем охоронно-пожежної сигналізації
В базовий склад обладнання входить: центральна панель, датчики, клавіатура, додаткові пристрої керування, наприклад, брелоки або безконтактні карти, сирена, резервний акумулятор, виконавчі модулі для управління якими або приладами. Технічні характеристики залежать від конкретного призначення і виробника.
Центральний пристрій охоронної сигналізації, приймає тривожні і службові сигнали від датчиків, пульта управління, виконавчих блоків та ін. Має можливість передавати інформацію на пульт охоронного підприємства, або безпосередньо власнику житла. Контрольна панель підключається до електричної мережі. Додатково має джерело резервного живлення – акумулятор, якого вистачає в залежності від моделі на 4-8 годин безперебійної роботи.
Приймальні пристрої здійснюють автоматичний контроль стану обладнання, допускають установку додаткових програм для розширення існуючих можливостей. У разі виявлення несправностей окремих вузлів системи пристрою подають повідомлення на диспетчерський пульт, що дозволяє постійно підтримувати встановлене обладнання в робочому стані.
Бездротові датчики охоронної сигналізації
З урахуванням специфіки об'єктів, що охороняються, можуть реагувати на звук, рух, вібрацію, тепло або в комплексі. Встановлюватися як на стелю, так і на стіни. Залежно від принципу роботи умовно діляться на шість типів.
Датчики руху реагує на пересування в охоронюваній області людей або тварин. Вони теж розподіляються на кілька типів:
Ультразвуковий.
Датчики вібрації. Встановлюються на вікнах, вітринах та інших скляних спорудах. Можуть реагувати на різний спектр руйнування скла, для цього необхідно правильно визначити тип використовуваних стекол і правильно налаштувати сповіщувач.
Комбінований. Один датчик поєднує в собі кілька технологій виявлення, наприклад датчик руху – інфрачервоний і радіохвильової (не плутати з бездротовим).
Пожежні датчики. Найпопулярніші-димові. Визначають наявність диму або загоряння в приміщенні. Велика частина таких бездротових димових датчиків може працювати автономно від всієї системи і має вбудовану сирену і світловий оповіщувач.
Датчик витоку газу. Визначає наявність в повітрі вибухонебезпечних і шкідливих для здоров'я людини газів – природного, метану, пропану, бутану та інших.
Датчик протікання води. Встановлюється в санвузлах, ванній кімнаті або на кухні. Принцип дії дуже простий, два провідника фіксуються на рівні підлоги, і якщо на них потрапляє вода, вони замикаються, викликаючи тим самим тривогу.
Вибір датчиків виконується індивідуально, беруться до уваги характеристики об'єктів. Для міської квартири, великого котеджу або дачі встановлюються різні типи датчиків, як за принципом виявлення, так і за способом передачі сигналу.
Пульт керування
Невеликий пристрій, призначений для постановки або зняття з охорони на об'єкті. Як правило, має цифрову клавіатуру, рідше сенсорний або рідкокристалічний дисплей. Дозволяє управляти всією системою, відображати стан об'єкта та іншу інформацію. Деякі моделі мають сервісний режим для програмування сигналізації.
Брелоки, TM-ключі та безконтактні картки
Брелоки являють собою зменшену версію пульта управління. Основне призначення ставити і знімати з охорони на деякій дистанції, іноді посилати сигнал тривоги натисканням на спеціальні клавіші. В даному випадку вони працюють як переносна тривожна кнопка.
Оповіщувач
За принципом дії діляться на наступні види:
Світлові – вони ж маяки. Їх використовують для візуального підтвердження постановки на охорону, наприклад, виводять за вікно і при виході з приміщення роблять контроль. Строб-лампи привертають увагу оточуючих, в разі тривоги вони будуть блимати яскравими спалахами світла.
Звукові – вони ж сирени. Мають широке поширення в системах охоронно-пожежної сигналізації, призначені для психологічного впливу на порушника і залучення уваги людей до об'єкта. Бездротові сирени, часто працюють від мережі 220В і мають свій резервний джерело живлення. Сирени часто використовуються як звуковий індикатор відліку, що допомагає не забути зняти сигналізацію з охорони.
Провідна Сигналізація проти бездротової
В першу чергу вибір типу сигналізації залежить від того, що вам потрібно від системи безпеки. Типу об'єкту, що охороняється, будь це приватний будинок, бізнес-центр або навіть музей і безліччю інших факторів. Деякі сигналізації можуть об'єднувати в собі відразу два типи-Дротовий і бездротовий.
Автор: MasterNeo   
28.02.2009 11:44
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

     
 

© 2005-2018 www.modding.kh.ua Копирование авторских текстов и фотографий возможно только с письменного разрешения администрации сайта.

 
 
 
Харьковский моддинг сайт https://modding.kh.ua/
984ffe4555f9a94697d2ba660ee75e3a